2024. április 25, csütörtök - Márk

2015. Március 05. 09:20, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár

Három bajnoki érem atlétikában

A junior és az ifjúsági korcsoport bajnokságával befejeződött a fedett pályás idény. Az országos bajnokságon kiváló eredményeket értek el a Dombóvári VASE atlétái. 52 versenyszámból háromban sikerült érmet szerezniük.

Tóth Lili Anna esélyeshez méltóan védte meg bajnoki címeit. Első nap 1500 m-en, második nap pedig 800 m-en nyert aranyérmet. Fazekas Gáspár tanítványa mindkétszer rajt-cél győzelmet aratott.
A junioroknál Tóth Virág szerzett bronzérmet 800 m-en. Amennyiben egy futamba kerül a két előtte végzővel, könnyen lehet, hogy fényesebb éremnek örülhettünk volna.
Papp Bence sérüléssel bajlódott a bajnokság előtt, így már az is szép eredmény volt, hogy döntőbe tudott kerülni a rendkívül erős mezőnyben. Tarr Imre tanítványa kiváló teljesítménnyel, nagy egyéni csúccsal végül az ötödik helyen végzett.

10. Strijk Vince (1998) 10:04.67

A bonyhádi Atlétikai Centrumban február 25-én rekord létszámú atléta versenyzett a fedett pályás szezont lezáró versenyen. A Dombóvári VASE is 20 fővel képviseltette magát. A nagy időcsúszás ellenére atlétáink fegyelmezetten, jó eredményekkel versenyeztek.

Ettől a héttől már a mezei versenyek következnek. Az első mezei megmérettetés a hétvégén Debrecenben a Mezei Futó Magyar Liga 4. fordulója lesz.