2024. április 28, vasárnap - Valéria

2013. Január 27. 14:57, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Australian Open - Novak Djokovic megvédte címét

A világelső és Melbourne-ben címvédő szerb Novak Djokovic győzött férfi egyesben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, ahol a vasárnapi döntőben a britek olimpiai bajnokát, Andy Murrayt késztette megadásra négy játszmában.

Djokovic az első teniszező, akinek sorozatban harmadszor sikerült nyernie Australian Opent, összesen pedig - 2008-as elsőségével - négy melbourne-i tornagyőzelmet vallhat a magáénak. Az ausztrál városban első ízben, 2011-ben éppen Murray ellen diadalmaskodott a fináléban. A 25 esztendős, skót riválisánál egy héttel fiatalabb szerb játékos pályafutása hatodik Grand Slam-győzelmét aratta.
A vasárnapi döntő úgy indult, hogy mindketten sorra-rendre nyerték saját adogatójátékukat, így 6:6 után egyformán rövidítés döntött az első két szettben. A nyitójátszmában Murray volt magabiztosabb és 7-2-re hozta a tie-breaket, a másodikban viszont egyértelműen Djokovic volt a jobb 7-3-ra. A fordulópont a harmadik játszma derekán jött el, amikor a szerb 4:3-nál elvette riválisa adogatását, majd saját szerváját nyerve 6:3-mal 2-1-es vezetésre tett szert. A negyedik szettben a lelki mellett fizikai erejét is fokozatosan elveszítő Murray 1:1-ig bírta, akkor - majd 3:1 után is - Djokovic brékelt, és tulajdonképpen könnyedén seperte be a játszmát 6:2-re, ezzel pedig a mérkőzést is magabiztosan nyerte meg 3 óra 40 perc alatt, kettejük egymás elleni 18-meccses párharcának mérlegét 11-7-re javítva.

eredmény, férfi egyes, döntő:
-----------------------------
Novak Djokovic (szerb, 1.)-Andy Murray (brit, 3.) 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 6:3, 6:2