2024. április 25, csütörtök - Márk

Hírek

2019. Április 05. 10:00, péntek | Helyi

Dombóvári női győztes a balatonfüredi maratonon

Kétezren futottak vasárnap Balatonfüreden a Generali Runner\'s World Runon, amin összesen négy távon, köztük maratonin is indulhattak a futók.

A rajt és a cél a Vitorlás téren volt, az útvonal egy részen pedig a Tagore sétányon is végigvezetett.

A legrövidebb, 6,2 km-es táv futói indultak először. Utána a többiek ugyanazon a 10,5 km-es pályán versenyeztek néhány perces elcsúsztatott indulással, csak a félmaratonosok kettő, a maratonisták pedig négy kört tettek meg. A félmaratont és a maratont váltóban is lehetett teljesíteni.

A maratont a férfiaknál Fehér Márk futotta le leggyorsabban, 2 óra 39 perc alatt. A nőknél Vavra Mónika győzött 03:49:29-es idővel. A félmaratonon Jakus Gábornak 01:23:21, míg a nőknél Vadász Ildikónak 01:28:18 kellett a táv teljesítéséhez. 10,5 km-en Pintér András volt a leggyorsabb 37:43-as idővel, míg a nőknél Márovics Anna (42:42) győzött. A 6,2 km-en Molnár Patriknak 22:42, Zsuzsanna Ónadinak pedig 27:44 kellett.