Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2011. December 10. 06:36, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

14 milliárdos többletet várnak a drágább autópálya matricáktól

14 milliárdos többletet várnak a drágább autópálya matricáktól

Az autópálya matricák árának emelésétől mintegy 14 milliárd forintos többletbevételt vár a kormány.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastrukturális területért felelős államtitkára a Gazdasági Rádiónak elismerte, hogy a legnagyobb változás a 4 napos matrica megszüntetése.

Völner Pál azt mondta, ettől nem várják azt, hogy sokan elhagyják a sztrádát, és arra sem számítanak, hogy nagy mértékben megnövekedik a forgalom a főutakon, hiszen alapvetően az utazási szokásokat nem fogja befolyásolni a változás. A személygépkocsikra érvényes díjtételek januártól a következők: a heti, tíz napra érvényes matrica 2.975, a havi 4.780, az éves pedig 42.980 forint lesz. Elmondása szerint a környező országok áraitól nem térnek el a hazai díjak. Ausztriában például a 10 napos matrica 8 euróba, Szlovéniában a 7 napos 15 euróba, Szlovákiában pedig a 7 napos 7 euróba kerül.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.