Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2018. Február 02. 10:05, péntek | Belföld
Forrás: mti

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

Több mint 17 millió forintos bírságra számíthat egy román cigarettacsempész, akit az M70-es autóúton füleltek le a pénzügyőrök - tájékoztatta a NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága pénteken az MTI-t.

A pénzügyőrök egy román férfi által vezetett bolgár rendszámú autót állítottak meg ellenőrzésre az M70-es autóúton, amikor a jármű átvizsgálásakor a padozat alatt egy rejtekhelyre bukkantak. A kocsit ezek után Rédicsen vizsgálták át alaposabban cigaretta- és kábítószer-kereső kutya segítségével.

Az autóban utólagosan kialakított üregekből összesen 84 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigaretta került elő, amelynek eredetét a sofőr nem tudta igazolni.

A pénzügyőrök a cigarettát, valamint a szállításra használt járművet lefoglalták, és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A NAV közölte azt is, hogy a várható jövedéki bírság összege meghaladja a 17 millió forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.