Hírek
2013. November 28. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
2015-ig maradhat a svájci árfolyamgát?
A svájci jegybankelnök szerint a jövőben is van létjogosultsága az euróval szemben felállított 1,20-as árfolyamgátnak, mert a svájci frank továbbra is viszonylag erős és az eurozóna gazdasági kilátásai bizonytalanok. Inflációs kockázatokról továbbra sem beszélhetünk.
A Bloomberg elemzői konszenzusa szerint az árfolyamküszöböt legkorábban 2015 első felében oldhatja majd fel a jegybank. Devizapiaci intervenciót kb. egy éve nem hajtottak végre, de egyelőre a többség nem számít effajta beavatkozásra a jegybank részéről. Az alpesi központi bank továbbra is aggódik az ingatlanárak emelkedése miatt. Az árfolyamgát eddig sikeresnek mondható, hiszen megvédte a gazdaságot a recessziótól, igaz, a deflációs nyomás is nehezen akar szűnni - számoltak be róla a Quaestor elemzői.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

