Hírek
2023. Október 24. 15:34, kedd | Helyi
255. göllei zarándoklat
Október 20-án megtartották a Szent Vendel kápolna búcsúját a göllei temetőben.
Szász Gyula plébános szentbeszédében elmondta, hogy elődeink tisztelték a hagyományokat, Szent Vendelt, akit az egykori veszprémi Egyházmegyében, országosan is a legtöbb helyen tiszteltek. Szobrokat, kápolnákat, templomokat emeltek tiszteletére.
Az 1754-es marhavész járvány után őseink Szent Vendel tiszteletére 1760-ban fogadalmi keresztet, majd később kápolnát emeltettek az állattartók védőszentjének emlékére. Szász Gyula plébános szentbeszédében megemlítette, hogy koronavírus-járvány után nem emeltek szobrot egy szent tiszteletére sem, pedig világjárvány pusztított országainkban. Ma már nem tiszteljük szentjeinket és elődeink munkáját, példáját.
A zarándoklaton a göllei hívek mellett, az elszármazottak és a környező plébániák hívei is részt vettek. Örvendetes tény, hogy egyre többen jönnek el Göllébe.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi
Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót
A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.
2026. Február 11. 08:58, szerda | Helyi
Ma kezdődik a Valentin napi orchidea vásár Kaposszekcsőn
A Kaposszekcsői Ipari Parkban található DBD Orchidea üvegházban 3 napig akár 50 %-os akcióval vásárolhatók gyönyörű orchideák a közelgő Valentin nap alkalmából.
2026. Február 10. 11:16, kedd | Helyi
Jótékonysági versenyen indultak a Tolna vármegyei tűzoltók
Tolna vármegyéből öt önkéntes tűzoltó egyesület és két hivatásos tűzoltó-parancsnokság, összesen huszonegy tűzoltója állt rajthoz. A csapatversenyben a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság végzett az első helyen.
2026. Február 09. 19:46, hétfő | Helyi
Figyelmetlen tolatás miatt elütöttek egy asszonyt Dombóváron
A gyalogos könnyű sérülést szenvedett.

