Hírek
2020. Október 05. 07:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán
A nyolc helyszínen tartott elővágták győztesei, 72 lovas vesz részt a hétvégi 13. Nemzeti Vágtán a budapesti Hősök terén - közölte Székely Tibor vágtafőkapitány vasárnap reggel az M1 csatornán.
Hozzátette: az eseményt idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg, de a Duna csatorna élőben közvetíti majd a versenyeket.
Idén a járvány miatt valószínűleg elmarad a nemzetközi futam, amelyre az előző években az Egyesült Államoktól Katarig érkeztek versenyzők - tudatta a vágtafőkapitány.
Mint mondta, a nézők a vágta mellett magasugrató és kishuszárversenyeket is láthatnak, emellett a rendezvény részeként az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idéző csatajeleneteket tekinthetnek meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

