Hírek
2020. Március 17. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A bűnözők kihasználják a nagyobb online-aktivitást
Óvatosságra intett Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az online vásárlásokkal és adományozásokkal kapcsolatban.
Rajnai Zoltán az M1-en hétfőn azt mondta: a koronavírus terjedése új lehetőséget ad a kiberbűnözőknek, akik kihasználják, hogy az emberek többet interneteznek, és inkább online vásárolnak.
A kiberbűnözők álhírekkel, vagy vásárlási felhívással próbálkoznak. A leggyakoribb, hogy emailt küldenek, amelynek csatolmányát megnyitva, vagy egy linkre való kattintással vírus fertőzi meg a címzett számítógépét.
Ez a módszer - mint mondta - nem új, de most a koronavírus-járványt a kiberbűnözők is kihasználják.
A kiberkoordinátor felhívta a figyelmet arra is: akik adományozni szeretnének, mielőtt pénzt utalnának egy szervezetnek, mindenképpen nézzék meg a honlapját, azt, hogy kik állnak mögötte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

