Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2021. Február 18. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A diákmunkásokat is érinti a 25 év alattiak szja-mentessége

A diákmunkásokat is érinti a 25 év alattiak szja-mentessége

Azokat a fiatalokat is érinti a 25 év alattiak szja- (személyi jövedelemadó) mentessége, akik diákszövetkezeteken keresztül vállalnak munkát

- közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön a Facebook-oldalán.

Novák Katalin a közzétett videóban azt mondta, hogy a fiatalok diákszövetkezeteken keresztül átlagosan havonta nyolcvan órát dolgoznak, ezért átlagosan bruttó 96 ezer forintot kapnak, így eddig nettó 81 ezer forintot vittek haza.

Az szja-mentességnek köszönhetően ez az összeg több mint 14 ezer forinttal nő, így a teljes bruttó fizetést kézhez kapják nettó jövedelemként - emelte ki a miniszter.

A videóhoz írt bejegyzésben az áll, hogy ennek további részleteiről csütörtökön ifjúsági szakmai szervezetekkel egyeztetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld

Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére

Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.

2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum

Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.