Hírek
2019. Július 05. 15:48, péntek |
Helyi
Forrás: DOVASE
A DOVASE két sprintere idén is korosztályos válogatott
A DOVASE sprinterek közül Tarr Imre tanítványai, Göblyös Csenge és Farkas Bence az idei évben is meghívást kaptak a magyar korosztályos válogatottba.
Bence fő számában 200 méteren, 21.43 másodperccel országos ranglista vezetővé válva futotta meg az előírt szintet. Ezzel kivívta, hogy a július végén az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) képviselje hazánkat.
A Kaszpi-tenger nyugati partján fekvő azeri főváros, a kétmillió lakosú Baku július 21-27. között rendezi ugyanis az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF). Az egy hétig tartó sporteseményen a „sportok királynője” is helyet kapott. A közelgő viadalon tizenhat atléta képviseli majd hazánkat, köztük Bence, akire nemcsak 200 méteren számítanak, hanem a svédváltóban is kerettag lett.
Csenge az idei évben az érettségi adta kihívások mellett is kiválóan teljesített az országos versenyeken 100 méteres síkfutásban. Így július 6-7-én Győrben képviselheti hazánkat négy ország U20-as válogatott viadalán a magyar válogatott tagjaként.
Szurkoljunk együtt atlétáinknak!!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 09:08, kedd | Helyi
Akár 150 ezer forintos megtakarítás klímavásárlásra
A lakossági energiahatékonysági fejlesztések iránt továbbra is nagy az érdeklődés, amelyhez a HEM-X program is jelentős támogatást nyújthat.
2026. Május 11. 19:42, hétfő | Helyi
Segítsünk a dombóvári Szt. Orsolya iskola kórusának egy like-kal!
A Szent Orsolya Bencés Általános Iskola Kórusa indult a SPAR zenei kihíváson, hogy a legtöbb like összegyűjtésével megszerezzék a főnyereményt. Adj egy like-ot te is az alábbi linken látható szuper videónak:
2026. Május 11. 16:09, hétfő | Helyi
Színes nyári táborokkal várják a gyerekeket Dombóvár-Szőlőhegyen
Idén nyáron is változatos programokkal készül a Szőlőhegyi Alkotóház Dombóváron.
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.

