Hírek
2017. Február 15. 18:00, szerda |
Helyi
Forrás: NAV
A februári bevallás a (nyugdíjas) egyéni vállalkozókra is vonatkozik

Az egyéni vállalkozók, az őstermelők és az áfa fizetésére kötelezettek mellett 02. 27-ig a kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozóknak is bevallást kell benyújtaniuk, mégpedig az Ügyfélkapun keresztül, elektronikusan.
A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozóknak évente egyszer, a személyijövedelemadó-bevallásukban kell elszámolniuk az adóról és járulékról. Nekik a NAV nem készít szja-bevallási tervezetet, így a 2016-ra vonatkozó jövedelmükről a 16SZJA bevallásban kell számot adniuk.
Az elektronikus beküldéshez Ügyfélkapus regisztráció szükséges. A regisztrációt annak kell elvégeznie, aki a bevallásokat, adatszolgáltatásokat el fogja küldeni a NAV-hoz. Ez a személy lehet maga az adózó vagy állandó meghatalmazottja, megbízottja (például könyvelő, adótanácsadó, stb.) is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 05. 16:24, hétfő | Helyi
Jelentkezz honvédelmi táborba!
Több, mint egy tábor! Kaland, kapcsolat, kihívás! Kattints az alábbi hirdetésre és jelentkezz május 15-ig!
2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi
Elismerte tettét a várongi sírrongáló
A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.
2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi
Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.