Hírek
2024. Május 24. 10:30, péntek | Helyi
A Fekete család barátai látogattak Dombóvárra és Göllébe
Fekete Magdolna irodalmi hagyatéki gondnok és Tóth Árpád, ifj. Fekete
István író barátja látogattak el Dombóvárra Bodó Imre múzeumalapítóhoz és feleségéhez, Líviához.
A budapesti vendégek elmondták, hogy egy nagyszabású honlapot készítenek, melyen a Fekete István emlékhelyek is helyet kapnak úgymint Gölle, Ajka, Dombóvár és Bakóca is. Ezzel készülnek a 2025-ös évre, amikor az író születésének 125. évfordulóját ünnepeljük, illetve emlékezünk halálának 55. évfordulójára is.
A látogatók megtekintették a dombóvári és a göllei múzeumot. A szülőfalu temetőjében pedig megcsodálhatták az író sírját, ahol mindig van virág, koszorú és mécses.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi
EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval
Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.
2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi
Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban
Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.
2026. Február 17. 11:18, kedd | Helyi
A rendőrök nagy erőkkel keresik a Dombóvárról eltűnt nőt
Eltűnt Pozsonyi Szabina Kitti
