Hírek
2025. Március 26. 07:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A gyülekezési törvény módosításának visszavonását követelték demonstrálók a Ferenciek terén
A gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelték a Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő által szervezett ellenzéki demonstráció résztvevői kedden, kora este Budapesten, a Ferenciek terén.
Hadházy Ákos azt mondta, céljukat elérték azzal, hogy bár a rendőrség "csak" a belvárosi Ferenciek tere egy részére engedélyezte az eseményt, a tüntetők egy csoportja lezárta az Erzsébet hídra vezető utat, így mintegy két órára megbénították a forgalmat.
Az ellenzéki politikus a kormánnyal szembeni ellenállásra buzdított, és kijelentette: a múlt héten megszavazott törvénymódosítás visszavonásán kívül az is céljuk, hogy ne lehessen bevezetni – fogalmazott - az ellenzék tevékenységét tovább korlátozó újabb intézkedéseket.
Úgy vélekedett:
a gyülekezési törvény módosítása nemcsak a Budapest Pride-ról szól, hanem a kormány érzi a támogatottságának csökkenését, és minden eszközt be kíván vetni a neki nem tetsző demonstrációk megakadályozásáért. Bejelentette azt is, hogy a jövő héten folytatni kívánják a tiltakozó akciót.
Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester a tüntetésen arról beszélt, hogy bár a legfontosabb cél a kormány megbuktatása, de taktikai okokból lapítani, megalkuvás, hiba . Egyúttal úgy vélekedett: szivárványos színekbe kellene öltöztetni Budapestet.
Daniel Freund német európai parlamenti képviselő a beszédében korruptnak és tolvajnak nevezte a magyar kormányt és a miniszterelnököt. Úgy vélekedett, hogy 14 milliárd eurónyi uniós forrást tulajdonítottak el. Kijelentette: önkényuralmi rendszerek vezetőinek nem jár európai uniós támogatás.
Lőcsei Lajos országgyűlési képviselő, a Momentum alelnöke a kisebbségek védelméről szólt: szerinte ma Magyarországon hátrány romának lenni. A politikus egyben a szegregáció megszüntetését szorgalmazta.
Bár a demonstrációt pártpolitikától mentesként hirdették meg, a tüntetők között a Momentum és a Demokratikus Koalíció zászlaját lehetett felfedezni, és sok ellenzéki politikus is megjelent, mások mellett Varju László DK-s és Csárdi Antal független országgyűlési képviselő.
A Ferenciek terén még tartott a demonstráció, amikor a résztvevők egy csoportja átvonult a Szabadság híd pesti hídfőjéhez, megbénítva a híd forgalmát. A tüntetőket a Szabadság híd budai hídfőjének közelében rendőrsorfal tartóztatta fel.
Ezt követően a demonstrálók kettéváltak: egy részük visszament az Erzsébet hídhoz, másik részük pedig a Petőfi hídhoz vonult. Mindkét híd budai hídfőjénél rendőrsorfal állta útjukat.
A tüntetők 21 órára egyszerre három hidat foglaltak el, a Szabadság, a Petőfi és az Erzsébet hidat, amelyeket a demonstráció miatt lezártak.
A Petőfi hídról levonuló tömeg 21 óra után a Nagykörúton kezdett vonulni.
Nem sokkal 22 óra előtt mindhárom hídon megindult a forgalom.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

