Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2019. Január 14. 13:09, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A hanyag testtartás szinte népbetegség

A hanyag testtartás szinte népbetegség

A hanyag testtartás szinte népbetegség, de az ezzel járó tünetek egyszeri kezeléssel megszűnnek - hívta fel a figyelmet Liska-Mohai Marianna testtartás-specialista az M1 aktuális csatorna műsorán hétfőn.

Elmondta: nyak szabad mozgását általában éveken át tartó rossz testtartás nehezíti, ilyenkor az izomzat feszessége fenntartja a fej csigolyához képesti elcsúszását, amit - a vállficamhoz hasonlóan - egyszeri kezeléssel vissza lehet tenni.

A műsorban elhangzott, a magyarok napi öt órát görnyednek a számítógép előtt átlagosan. A rossz fejtartás nagyon megterheli a gerincet, hiszen görnyedésnél olyan, mintha 40-50 kilogrammos súlynak megfelelő erő nehezedne a nyakra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

2026. Január 07. 07:51, szerda | Életmód

Meghalt Tarr Béla

Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister harmóniák című filmek alkotója

2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód

Az énekes rigó az év madara 2026-ban

Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.