Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2018. Szeptember 18. 09:14, kedd | Belföld
Forrás: mti

A hátsó ülés alól került elő másfél kiló marihuána Csongrádban

A hátsó ülés alól került elő másfél kiló marihuána Csongrádban

Másfél kilogramm marihuánát találtak a pénzügyőrök Csongrád megyében egy bolgár férfi autójában elrejtve, a sofőr azt állította, saját fogyasztásra hozta a kábítószert

- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-t. Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök egy német rendszámú autót ellenőriztek, és kockázatelemzés alapján a jármű tételes vizsgálata mellett döntöttek.

A tüzetes ellenőrzésen az autó hátsó ülése alól, négy csomag, több mint 1,5 kilogramm növényi törmelék - a gyorsteszt szerint marihuána - került elő. A férfi elmondása szerint a kábítószert saját fogyasztásra hozta - tudatta az alezredes.

A pénzügyőrök a hárommillió forint fekete piaci értékű kábítószergyanús anyagot, valamint a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.