Hírek
2025. December 12. 12:11, péntek |
Helyi
Forrás: Fekete István Múzeum
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
December hónap műtárgyának Fekete István éjjeli lámpáját választottuk.
Ez a kis lámpa az író dolgozószobájában (kuckó) az ágya felett volt évtizedekig. ifj. Fekete István még 1998-ban ajándékozta barátjának, Tóth Árpádnak, aki pár
hete átadta a lámpát tagtársunknak Kéri László költőnek, azzal a céllal, hogy juttassa el Bodó Imre múzeumalapítónak. A lámpa talapzata fából készült, amely tölgyfalevelet ábrázol, az oldalán pedig két-két makktermés látható. A szára pedig őzagancsból készült. Valószínűleg egy vadász, ezermester baráttól kapta az író.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 14:23, csütörtök | Helyi
Körözött férfit fogtak el Dombóváron
A rendőrök egy gyanúsan viselkedő férfira lettek figyelmesek, aki a szolgálati autó láttán menekülni kezdett.
2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi
Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban
A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.
2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi
Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült
Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.

