Hírek
2025. Május 20. 17:00, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Május hónap műtárgyának Z. Soós István (Nagykanizsa, 1900. augusztus 3. - Kaposvár, 2002. január 26.) kaposvári festőművész két képét választották.
Fekete István író iskolatársa és barátja volt a kaposvári, grafikusművész.
Az elsőn Z. Soós István a másodikon felesége Krizbacher Erzsébet (Kaposvár,1938. augusztus 2. - Kaposvár, 2021. szeptember 3.) látható.
A képeket Z. Soós Istvánné örökösei Jóvánczai Józsefné, Jóvánczai Tamás és Jovánczai Tamásné ajándékozták a Fekete István Múzeumnak. Mindketten a kaposvári Nyugati Temetőben pihennek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi
Lebukott a kapospulai autótolvaj
Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.
2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi
Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást
Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.
2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi
Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron
Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.