2024. május 12, vasárnap - Pongrác

2013. Június 24. 05:00, hétfő | Sport
Forrás: MTI

A kalapácsvető Gyurátz Réka a világ legjobb eredményével nyert az ifi ob-n

A világ legjobb korosztályos eredményével nyerte vasárnap a kalapácsvetést Gyurátz Réka az ifjúsági atlétikai országos bajnokságon, Zalaegerszegen.

A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a tavalyi junior világbajnokságon döntős versenyző a harmadik sorozatban 76,04 métert dobott a 3 kilós sportszerrel, s így közel két és fél méterrel megjavította a csúcsot, amelyet eddig Dobó SE-s klubtársa, Völgyi Helga tartott 73,62 méterrel. A mostani versenyben Völgyi is javított egyéni legjobbján, az utolsó sorozatban ugyanis 74,38 métert ért el.
A nemzetközi szövetség az ifjúsági korosztályban nem világcsúcsként, csak világ legjobb eredményeként tartja számon a rekordokat.

2024. Május 12. 09:01, vasárnap | Sport

Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.

2024. Május 12. 08:57, vasárnap | Sport

Meglepetésre kikapott Miskolcon a Fradi

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában.

2024. Május 09. 09:43, csütörtök | Sport

Konferencia Liga: Elsőként a Fiorentina jutott döntőbe

2024. Május 07. 14:08, kedd | Sport

Nyolcvan nap a rajtig, 180-190 tagú lehet a magyar csapat

Nyolcvan nap múlva kerül sor a párizsi olimpia megnyitó ünnepségére, az eseményen pedig az előzetes számítások szerint 180-190 magyar sportoló vehet részt.