Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2020. Április 23. 11:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A koronavírus-betegek túlnyomó többsége tünetmentesen gyógyul fel

A koronavírus-betegek túlnyomó többsége tünetmentesen gyógyul fel

A koronavírus-betegek 80 százaléka szinte tünetek nélkül gyógyul fel, 10 százalékuk enyhe tüneteket produkál, a többiek, a súlyos betegek azonban egy gyulladásos állapotba kerülnek, amit úgy hívnak, hogy citokinvihar

- ismertette a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatója csütörtök reggel az M1 csatornán.

Vályi-Nagy István elmondta a citokinvihar egy nagyon erős immunválaszt jelent, amikor ez már a beteg szerveit fenyegeti, elsősorban a tüdőt, de a szívet és a veséket is. A betegek ekkor általában nemcsak tüdő-, hanem több szervi elégtelenségben halnak meg.

Kitért arra is a főigazgató, hogy a vírus ellen egyelőre nincs oltás, viszont létezik olyan terápia, amely passzív immunizálással gyógyít. Ez azt jelenti, hogy nem a betegek immunrendszerét stimulálják, hanem már felgyógyult emberek ellenanyagait használják fel a betegség leküzdésére. Ezt a terápiát itthon várhatóan csütörtökön alkalmazzák először egy súlyos állapotban lévő betegen - jelezte a főigazgató, hozzátéve, hogy felgyógyultak vérplazmáját juttatják be neki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.