Hírek
2012. Július 03. 12:00, kedd |
Helyi
Forrás: a szervezők
A lovagkor körül forgott ez a két hét Sásdon
Nyári tábor helyszíne volt a Sásdi Plébánia kertje a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Hitel-S a Hegyháton projektjének részeként. A kezdeményezést a SIPKA Egyesület és a Gyerekesély program is támogatta.
Június utolsó két hetében 30-30 gyermekkel foglalkoztak a szervezők reggel 8 és délután 4 óra között. A program a lovagkor köré épült. Lepedőt festettek a táborozók, melyből várat építettek, kardokat, pajzsokat készítettek. Akadályversenyen vettek részt ahol a feladatok a lovag hat fő erényéhez kapcsolódtak. Paléba kirándultak, ahol kipróbálhatták lovas tudásukat, illetve teherbíró képességüket a hazavezető gyalogtúrán a rekkentő melegben. Ellátogattak a bikali reneszánsz udvarba is, ahol szintén színes programok részesei lehettek.
A Miskolci és Tatabányai Családsegítő Központ munkatársai által tartott „Gazdálkodj okosabban” című játékos foglalkozás során a gyerekek többek között megismerhették, hogyan is működik egy család költségvetése, mit jelent a takarékoskodás és a pazarlás.
A tábor zárásaként pedig megtekinthették a Mátyás király szárnyai című bábelőadást a Márkus színház előadásában, melyet tábortűz és közös éneklés követett.
A tábor sikeréért tizenkét felnőtt és négy ifjúsági önkéntes dolgozott. A szervezők ezúton is köszönik a munkájukat.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi
Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban
A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.
2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi
Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült
Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.
2026. Március 15. 20:00, vasárnap | Helyi
A pénz boldogít?! - interaktív előadás Dombóváron
Valóban boldogít a pénz? Keressük a választ március 20-án 18 órakor a Dombóvári Művelődési Ház pinceszínházában!













