Hírek
2019. Október 08. 13:00, kedd |
Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
A Magyar Népmese Napja a Belvárosi Iskolában
160 évvel ezelőtt, szeptember 30-án született Benedek Elek, a nagy mesemondó. Az ő tiszteletére 2005–től tartjuk a Magyar Népmese Napját.
A Dombóvári Belvárosi Általános Iskola diákjai és pedagógusai is méltón emlékeztek meg erről a napról, hiszen a 4. évfolyamosok délelőtt A csillagszemű juhász mesejátékot adták elő az iskola dákjainak és a meghívott óvodásoknak Hábich Judit és Kemény Attiláné rendezésében. Erre a napra készültek az alsó tagozatos gyerekek gyönyörű meseillusztrációi is, amelyek az iskola auláját színesítik.
Délután pedig „Retró meseestet” tartott Hábich Judit, Kurucz Gábor és Horváth Krisztina, ahol a legkedveltebb népmesék hangzottak el a mesekönyvekből és a diavetítő képkockáiból.
Horváth Krisztina
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 11:54, hétfő | Helyi
Két veszélyes manőver, egy bukás Dombóváron – szabálysértési eljárás mindkét sofőr ellen
A hétvégén egy kocsi vezetője Dombóváron az egyik áruház parkolójából akart kikanyarodni, de nem adott elsőbbséget a Kórház utcán haladó motorosnak,
2026. Augusztus 03. 10:51, hétfő | Helyi
Elsodort egy embert a vonat Kaposvár közelében, késnek a vonatok a Dombóvár-Kaposvár vonalon
Elsodort egy embert a Gyékényesről Kelenföldre tartó Somogy InterCity Kaposvár közelében, késnek a vonatok a Dombóvár-Kaposvár vonalon
2026. Július 31. 13:55, péntek | Helyi
Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a Páriból eltűnt nőt
Újra bizonyították az összefogás erejét. Csaknem 30 órányi keresés után találták meg a szerda délután Páriból eltűnt nőt. Egy kétségbeesett nő hívta a rendőrséget szerda délután többször,
2026. Július 31. 09:00, péntek | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!









