Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2012. Június 22. 12:04, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A miskolci rendőrség előtt demonstráltak helyi szocialisták

A miskolci rendőrség előtt demonstráltak helyi szocialisták

Demonstrációt tartottak az MSZP miskolci országgyűlési és önkormányzati képviselői, valamint a szocialista párt szimpatizánsai péntek délelőtt a Miskolci Rendőrkapitányság épülete közelében az ellen tiltakozva, hogy a hatóság gyanúsítottként hallgatta ki Földesi Norbertet, az MSZP miskolci önkormányzati frakciójának vezetőjét és Varga Gergő önkormányzati képviselőt.

A zuhogó esőben mintegy negyvenen vettek részt a megmozduláson, amelyen a Demokratikus Koalíció helyi szervezete is képviseltette magát.
Simon Gábor, az MSZP miskolci elnöke a helyszínen újságíróknak nyilatkozva példátlannak nevezte a történteket.
Az ügy előzményéről szólva elmondta: 2005-ben indult el a Fészekrakó-program, amelynek segítségével több ezer fiatal jutott lakáshoz. Ezt az állami programot Miskolcon, elsősorban az avasi lakótelepen, "néhány bűnöző kihasználta", okiratokat, adásvételi szerződéseket, munkáltatói igazolásokat hamisítottak, gyakorlatilag egy maffiaszerű bűnszövetkezet működött - fogalmazott a politikus, aki szerint "ügyvédek, értékbecslők, banki alkalmazottak fogtak össze", akik jelentős, mintegy 4 milliárd forintos kárt okoztak az államnak. Az ügynek több száz gyanúsítottja van, a bíróság a közelmúltban kezdte tárgyalni az ügyet. A pénz nincs meg, és mintha nem is keresné senki - fogalmazott a szocialista politikus.
Közölte: miután kiderült, hogy ki az elsőrendű vádlott az ügyben, a most meggyanúsított önkormányzati képviselők egy tavalyi sajtótájékoztatón bemutatták az illető egy nyilvános rendezvényen készült fotóját, amelyen az ügyvéd ruháján fideszes kitűző látható.
Simon Gábor közlése szerint annak idején a sajtón keresztül kérdezték a Fideszt, mi köze a pártnak ehhez az emberhez; válasz nem érkezett, de jogosulatlan adatkezelés és személyiségi jogainak megsértése miatt az ügyvéd feljelentette a két képviselőt. A jogász végzettségű MSZP-s politikus szerint "úgy látszik, az a baj, hogy megnevezték azt is, hogy ez a személy Fidesz-aktivista, a Fideszhez kötődő személy".
Földesi Norbert és Varga Gergő a demonstráción úgy fogalmazott: azzal, hogy nyíltan közölték az elsőrendű vádlott pártkötődését, szembesítették a Fészekrakó-ügy károsultjait ezzel. "Egy olyan ember, aki bűncselekményével tönkre tett egy városrészt, ne hivatkozzon semmire". Mi azzal védekezünk, amivel tudunk, de mindenkivel, mindenhol tudatosítjuk, ki okozott szenvedést az avasi lakóknak - hangoztatták.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta