Hírek
2011. November 22. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A szex és az elégedettség együtt jár

Életükkel és házasságukkal is elégedettebbek voltak azok az idősebb párok, akiknek a szexuális aktivitása élénk maradt azokhoz képest, akik ritkábban adták át magukat az ilyen jellegű örömöknek.
Állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Az eredmény felhívja a figyelmet a 65 év felettiek szexualitásának fontosságára – idézte Adrienne Jackson kutatásvezetőt a LiveScience című ismeretterjesztő portál.
Az elemzést egy 2004-ben készült országos reprezentatív felmérés adataira alapozták. Azon 65 év feletti házasok közül, akik a felmérést megelőző 12 hónapban nem éltek szexuális életet, 40 százalék vallotta magát nagyon elégedettnek, míg azok közül, akik havonta legalább egyszer szeretkeztek, 60 százalék mondta, hogy nagyon elégedett életével. Az első csoportba tartozók 59 százaléka volt nagyon elégedett házasságával, míg az utóbbi csoportba tartozók 80 százaléka vallotta ezt.
A tanulmányt az Amerikai Gerontológiai Társaság Bostonban megrendezett éves találkozóján vasárnap ismertették a kutatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat