Hírek
2017. Október 01. 09:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A szokásosnál hidegebb idővel indult az október
A megszokottnál hidegebb idővel indult az október: Nyírlugoson mínusz 2 Celsius-foknál is hidegebb volt, s az országos átlag is több fokkal alacsonyabb volt az ilyenkor szokásosnál
- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggel a Facebook-oldalán.
Mint írták: a minimumhőmérséklet országos átlaga 3 fok körül alakult, ez mintegy 6 fokkal alacsonyabb az ilyenkor szokásosnál. A meteorológiai szolgálat mérőhálózatán belül a legalacsonyabb hőmérsékletet a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírlugoson mérték, ott mínusz 2,1 fokig hűlt le a levegő.
Bár idén ősszel nem volt még ilyen alacsony hőmérséklet, ez elmarad a napi minimum rekordtól: 1959. október elsején Nagykanizsán mínusz 4,2 fok volt - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a következő órákban a sok napsütés révén melegszik az idő. A legmagasabb nappali hőmérséklet 17-20 fok között alakul. Késő este 3-11 fok közé hűlhet le a levegő. Vasárnap nem várható csapadék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

