Hírek
2020. Január 04. 17:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A technológiai megoldások adhatnak választ a klímakérdésre
A klímakérdésre a technológiai megoldások jelenthetik a választ - mondta Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Úgy fogalmazott: a probléma abból adódik, hogy az iparosodás óta az emberiség a különböző technológiákkal olyan sok szennyezést okozott a légkörnek és a Földnek, ami valóban komoly veszélyforrást jelent a bioszférára. Erre a válasz kizárólag az lehet, hogy az emberek technológiailag megpróbálják megtalálni a megoldásokat, és úgy igazítják az életformájukat, hogy az a bioszférával harmonikus legyen.
A miniszteri biztos szerint az elsősorban baloldali, magukat zöldnek nevező politikai pártok teljes mértékben szakmaiatlanul használják fel a klímakérdést azért, hogy a hatalom közelébe jussanak.
Ferencz Orsolya kiemelte: a problémát akkor lehet hatékonyabban kezelni az eddigieknél, ha tényleg annak kezelésére koncentrálunk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
