Hírek
2023. Március 16. 06:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A tegnapi zuhanás után nagyot erősödött a forint csütörtök reggelre
Nagyot erősödött csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben. A forint ezzel részben korrigálta előző napi jelentős árfolyamvesztését.
Az eurót csütörtök reggel 396,39 forinton jegyezték a 12 órával korábbi 400,63 forint után. A dollár jegyzése 373,98 forintra húzódott vissza 379,72 forintról, a svájci franké pedig 401,89 forintra 409,28 forintról.
A forint jegyzése szerdán az euróval szemben 401,98 forintig is elment, a dollárt jegyezték 381,38 forinton is, a svájci frankot pedig 412,57 forinton, ami a frank esetében a forint idei leggyengébb jegyzése volt. Az euróval szemben a leggyengébb idei jegyzés a január eleji 404,36 forint, a dollár esetében pedig szintén a január eleji 383,46 forint.
Csütörtök reggeli jegyzésén a hét eleji kezdéshez képest 3,4 százalékkal áll gyengébben a forint az euróval, 3,9 százalékkal gyengébben a dollárral és 2,8 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta elért erősödését az euró és a svájci frank ellenében 0,8 és 0,4 százalékkal tartja a forint, a dollár ellenében viszont 0,2 százalékos veszteségbe csúszott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

