Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2020. Február 28. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

A V4-ek támogatják a nyugat-balkáni országok mielőbbi integrációját az EU-ba

A V4-ek támogatják a nyugat-balkáni országok mielőbbi integrációját az EU-ba

A visegrádi négyek támogatják a nyugat-balkáni országok mielőbbi csatlakozását az Európai Unióhoz. Meggyőződésük, hogy ez hozzájárul a régió és egész Európa stabilitásának és biztonságának megerősítéséhez

- jelentette ki Tomás Petrícek cseh külügyminiszter csütörtökön Prágában, a V4-ek és hat nyugat-balkáni ország külügyminisztereinek találkozója utáni sajtótájékoztatón.
Várhelyi Olivér, az Európai Bizottság bővítésért felelős tagja, aki szintén részt vett a tanácskozáson, leszögezte: az EU-nak stratégiai érdeke, hogy sorait a balkáni országokkal bővítse.

"Magyarország számára mindig is prioritás volt a nyugat-balkáni térség közelebb hozása az EU-hoz és majdani csatlakozásának előkészítése" - mondta Magyar Levente külgazdasági és külügyminiszter-helyettes a találkozó után az MTI-nek.

Magyar Levente szerint a prágai találkozó legfőbb célja az volt, hogy áttekintsék a nyugat-balkáni térség európai uniós csatlakozásával összefüggő legfontosabb időszerű feladatokat. Hangsúlyozta, hogy Magyarország számára elsősorban biztonsági kérdés a térség csatlakozása az EU-hoz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.