Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2011. Szeptember 23. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

A vörösiszap-katasztrófa is indokolttá teszi ezt a lépést

A vörösiszap-katasztrófa is indokolttá teszi ezt a lépést

Bevezetné a kormány a kötelező biztosítást a veszélyes anyagokkal foglalkozó ipari létesítményeknél – jelentette be a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A törvénymódosítás év elején az Országgyűlés elé kerülhet.

Illés Zoltán szerint a cégek által befizetett összegből és nem közpénzből lehetne fizetni egy esetleges baleset után a helyreállítás költségeit. Illés példaként a tavaly októberben történt vörösiszap-katasztrófát emelte ki. Ott ugyanis a Mal Zrt.-nek csupán tízmillió forintos biztosítása volt, miközben a kár 35 milliárd forint körüli összeg.

Illés Zoltán kifejtette: „ennek a törvénynek az lenne a célja, hogy a jövőre nézve ezen cégeknek kötelező legyen biztosítást kötni, és az általuk rendszeresen befizetett összeg a biztosítótársaságoknál képez egy olyan alapot, amely egy esetleges ipari baleset, vagy katasztrófa következményeinek felszámolását eredményezheti, mint egy pénzügyi alap”. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.