Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2021. Április 26. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A WHO várhatóan rövid időn belül engedélyezi a kínai vakcinát

A WHO várhatóan rövid időn belül engedélyezi a kínai vakcinát

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) várhatóan rövid időn belül, talán már a jövő héten kiadja az engedélyt a kínai Sinopharm-vakcinára

- közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára vasárnap a közösségi oldalán.

Menczer Tamás a Facebook-oldalán közzétett videóban úgy fogalmazott: "ha ez megtörténik, akkor végérvényesen bebizonyosodik, hogy minden, amit a baloldal mondott a kínai vakcináról, hazugság volt".

Tájékoztatása szerint Magyarországra idáig 1,7 millió Shinopharm-vakcina érkezett, a jövő héten még 400 ezer, májusban pedig 2,9 millió érkezik. Az oltás életet ment - zárta szavait az államtitkár.

Címkék: kína, oltóanyag, vakcina, who

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld

Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza

Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten

Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.