Hírek
2024. December 03. 08:00, kedd | Helyi
Adomány a Fekete István Múzeum számára

Adomány a régi jóbaráttól: a Fekete István Kulturális Egyesület alapítótagja Gálfi Zoltán egy őzagancsot és két óvári akadémiai kiadványt (1936, 1938) adományozott a Fekete István Múzeumnak.
Az agancsot még P. Fekete István hagyatéki gondnoktól kapta 1998-ban, amikor a nagy magyar írónk házában lévő kápolnában szentmisét mutattak be a Fekete házaspár lelkiüdvéért. Az őzagancsot nem régen találta meg budapesti lakásában.
Az adományt Bodó Imre elnök, múzeumalapító Siófokon vette át az alapítótagtól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:00, kedd | Helyi
Dombóvári sikerek a Tolna Vármegyei Értékek Napján
A Tolna Vármegyei Értékek Napja Dombóvár számára is elismeréseket hozott.
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.