Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2019. Október 16. 06:16, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Agyvérzés miatt veszélyesen közlekedett egy kamionos az M1-esen

Agyvérzés miatt veszélyesen közlekedett egy kamionos az M1-esen

Több autós is a rendőrség segítségét kérte egy balesetveszélyesen közlekedő kamion miatt kedden az M1-es autópályán, a sofőr feltehetően agyvérzést kapott vezetés közben -

közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján. Azt írták: több bejelentés érkezett kedd reggel a megyei főkapitányság ügyeletére arról, hogy a sztráda Hegyeshalom felé vezető oldalán, a 148-as és a 152-es kilométer között egy kamion balesetveszélyesen közlekedik.

A hívók elmondták, hogy a belső sávban haladó teherautó többször nekiment a szalagkorlátnak, megelőzni nem lehet, és szabálytalanul váltogatja a sávokat. A bejelentők azt feltételezték, hogy a sofőr álmos, fáradt lehet és intézkedést kértek - tette hozzá a rendőrség.

Kis idő múlva a rendőrök a kamion mögött haladva fény- és hangjelzésekkel próbálták megállásra bírni a sofőrt, aki erre nem reagált, továbbra is balesetveszélyesen többször sávot váltott és folyamatosan haladt az országhatár felé.

A közlemény szerint a kamiont végül a hegyeshalmi határátkelőhelytől 15-20 méterre sikerült megállítani. A járőrök igazoltatni akarták a gépjármű vezetőjét, de a férfi szemmel láthatóan rosszul volt, mozgáskoordinációs problémái voltak és nem tudott rendesen kommunikálni.

A mentők megállapítottak, hogy az 50 éves férfinak feltehetően agyvérzése van, ezért a győri kórházba vitték.

Az eset során senki sem sérült meg, de az adatok szerint az autópálya szalagkorlátja több helyen megrongálódott.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.