Hírek
2016. Október 31. 21:23, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Allahu akbar-ozva rontott rá a német rendőrökre egy 53 éves nő
Németországban rendőrökre támadt az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet egy feltételezett követője, a támadót őrizetbe vették, a rendőrök nem sebesültek meg - jelentette hétfőn hírportálján az N24 hírtelevízió.
Az egykori NDK-ban született, muzulmán vallású 53 éves nő vasárnap reggel az "Allahu akbar" (Allah a leghatalmasabb) kiáltást hallatva, szőnyegvágó késsel rontott rá mühlheimi otthonában a rendőrökre, akiket azért riasztottak a helyszínre, mert az ötödik emeleti lakásból különböző berendezési tárgyakat, köztük lámpákat, könyveket dobált az utcára.
Nem engedte be a rendőröket, akik ezért betörték az ajtót és behatoltak a lakásba. Az elfátyolozott nő ekkor rontott rájuk. A rendőrök paprikaspray-vel válaszoltak a késes támadásra és kilátásba helyezték lőfegyverük használatát - tájékoztatott az esseni rendőrség szóvivője. Az intézkedés közben a támadó könnyebben megsebesült. Egy pszichiátriai intézetbe szállították.
A lakásban talált zászlók arra utalnak, hogy a támadó az IÁ követője. Ügyében a Hessen tartományi rendőrség államvédelmi osztálya kezdett nyomozást. Korábban is volt dolga a rendőrséggel "iszlamista motivációjú bűncselekmények" miatt, ezekről egyelőre nem ismertek részletek. Azt sem tudni, hogy miért dobált tárgyakat lakása ablakán keresztül az utcára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

