Hírek
2015. Augusztus 19. 07:11, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Amerika üdvözlete augusztus 20. alkalmából
Barack Obama elnök és az Egyesült Államok polgárai nevében közleményben gratulált Magyarország népének a Szent István napi megemlékezés alkalmából John Kerry amerikai külügyminiszter.
"Ma felidézzük és tisztelegünk Magyarország gazdag történelme és a nagy egyesítő, I. István király előtt. Az Egyesült Államok büszke arra, hogy lerótta tiszteletét az ő öröksége előtt azáltal, hogy megóvta Szent István koronáját a magyar nép nevében a második világháború után. Ez egy olyan nap, amelynek személyes jelentősége van számomra, annál is inkább, hogy apai nagyanyám Budapestről származott" - írta az amerikai diplomácia vezetője a külügyminisztérium sajtóosztálya által közzétett üdvözletben.
John Kerry rámutatott, hogy az Egyesült Államok és a Magyarország közötti "erős és tartós kapcsolatok" a két ország közös NATO-tagságában, a szuverén és demokratikus Ukrajna együttes támogatásában, a két ország közötti virágzó gazdasági és kereskedelmi viszonyokban, valamint a családi és kulturális kapcsolatok sokaságában mutatkozik meg.
"Közös érdekeink előmozdítása érdekében létfontosságú, hogy fenntartsuk a transzatlanti értékeket, beleértve a demokráciát és a jó kormányzást, mind saját országainkban, mind szerte a világon" - szólt a közlemény.
A külügyminiszter szavai szerint ezen különleges nap alkalmából az Egyesült Államok folytatódó békét valamint jóléttel teli és örömteli jövőt kíván Magyarország népének.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.

