Hírek
2019. December 06. 13:18, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
Anyanyelvből is siker a Bolyai Csapatversenyen

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” Bolyai János
Bolyai gondolatai ebben a tanévben sikerre vezette az anyanyelvi csapatversenyre készülő diákokat. Szeptember első hetétől minden csütörtökön lelkesen, szívósan, nevetéstől és jókedvtől hangosan kovácsolódott a kis csapat.
November 8-án pedig megmérettetett a tudás. 60 perc alatt a gyerekeknek közösen kellett megoldaniuk 13 feleletválasztós és 1 kifejtős feladatot, melyet középiskolai tanárok állítottak össze. Mivel a feladatokban nem csak egy helyes megoldás létezett, így nagy szükség volt az együttműködésre. A közös gyakorlás és a sok jó megoldás eredményre vezetett. Iskolánk Zsazsa csapata meghívást kapott Kaposvárra a díjkiosztó ünnepségre.
Somogy és Tolna megye legjobb csapatai közül az előkelő 6. helyezést érték el az általános iskolai kategória hetedik évfolyamán.
Zsazsa csapat tagjai:
Dunai Virág Rebeka 7.a
Klenota Zorka 7.a
Illés Zalán 7.a
Vörös Viktória 7.a
Magyartanáruk: Bódis Péterné
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 09:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
Vidd haza most, fizess 3 hónap múlva!
2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi
Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda
A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.
2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi
Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait
A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.
2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi
Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában
Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.