Hírek
2013. Március 30. 16:00, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Ár- és belvízvédelmi beruházási terv készül a Kaposra
Ár- és belvízvédelmi beruházás terv készül a Kapos folyóra, a beavatkozás a következő, 2014 és 2020 közötti európai uniós költségvetés forrásaiból valósulhat meg
- közölte a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója az MTI-vel pénteken.
Csonki István elmondta: a projektet előkészítő lehetőségtervet az Öko Zrt. még az idén elkészíti.
Elmondta, a Kapos depóniái - azaz a mederből kitermelt, és peremén elhelyezett föld - csak középvízszintig tartják vissza a levonuló árhullámok esetén a vizet, amely afelett a medren kívülre kerül. Miután a meder talaja tőzeges, tartós árvíz esetén azon keresztül is távozik a víz.
A folyó tervezésekor, közel száz éve rét és legelő vette körül a Kapost, az utóbbi évtizedekben azonban a földeket művelés alá vonták, így jelentős szántóterületen okoz kárt a belvíz.
Ismertetése szerint a probléma megoldásának egyik lehetősége, hogy a többletvizet tározókban helyezik el, majd az ár levonulása után engedik le. A másik alternatíva, hogy visszaállítják a szántók régi művelési ágát, azaz rétté, legelővé alakítják. Ennek lenne kisajátítási költsége is - jegyezte meg az igazgató.
A projekt kidolgozása előtt a terveket el kell fogadtatni a térségben - tette hozzá.
Csonki István beszámolt arról is, hogy az idén elkezdődnek, és év végéig be is fejeződnek a Duna-projekt Tolna megyei, 6,4 milliárd forintos munkálatai. A projekt keretében a teljes dunai védvonalon a mértékadó árvízszint felett egy-másfél méterrel építik ki a töltést, ami azt jelenti, hogy azután sehol nem kell homokzsákokkal védekezni. A töltés teljes szakaszán aszfaltburkolat épül, ami kerékpárútként is használható lesz.
Képgaléria:http://www.infodombovar.hu/kepek_lista/permalink:rvizveszely-a-kapos-menten-2013-03-30/
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.
2026. Január 16. 09:28, péntek | Helyi
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
2026 első műtárgyának Kittenberger Kálmánról készült fényképet választottak
2026. Január 14. 18:54, szerda | Helyi
Január végéig tehetnek javaslatot az idei dombóvári helyi elismerésekhez
A felterjesztések formanyomtatványai a Városházán (Szabadság utca 18.) igényelhetők, illetve letölthetők az önkormányzat honlapjáról – dombovar.hu – az Önkormányzati hírek között elérhető részletes felhívásból.
2026. Január 12. 08:19, hétfő | Helyi
Közgyűlés és horgászbál lesz január 17-én Dombóváron
A Dombóvári Horgász Egyesület január 17-én tartja közgyűlését, este pedig horgászbált is szerveznek a dombóvári művelődési házban







