Hírek
2013. Június 08. 21:03, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz - Tetőztek a folyók Győrnél
Tetőztek Győrnél a folyók szombat kora este, legmagasabb vízszintjük megegyezik a prognosztizált magassággal - tájékoztatta Borkai Zsolt polgármester (Fidesz-KDNP) közleményben az MTI-t.
Nagybajcsnál lassú, ám folyamatos a Duna vízszintjének csökkenése, ami a Mosoni-Duna és a Rába esetében is csekély mértékű apadás kezdetét eredményezheti. A város védelmi vonala stabil, a magassági maximum elérése miatt sehol nem kell attól tartani, hogy átbukik a víz. Kisebb átszivárgások vannak bizonyos helyeken, de a vízügyi szakemberek "urai a helyzetnek" - ismertette. A polgármester arra kéri a győrieket, hogy továbbra is figyeljék a híradásokat, hiszen önkéntesekre több helyen is szükség van. A munkálatok és a megfigyelések nem állhatnak le, hiszen a tetőzés után lassú apadás várható - jegyezte meg. A városvezető fontosnak nevezte, hogy háttérbe szoruljon a rémhírterjesztés és a katasztrófaturizmus, mivel mindkét jelenség akadályozza a munkálatokat, és felesleges pánikra ad okot - fogalmazott Borkai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

