Hírek
2011. Október 28. 14:45, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Aszpirinnel a bélrák ellen
A tudósok felfedezték, hogy akik naponta szednek bizonyos mennyiségű aszpirint, azoknál jelentősen csökken a bélrák kialakulásának esélye.
Éppen ezért úgy gondolják, hogy a jövőben érdemes lenne a szert naponta adagolni azoknak, akikről az orvosuk tudja, hogy hajlamosak a daganatos betegségre.
A The Lancet című orvosi szaklapban tették közzé azt a tanulmányt, amely során 861 olyan pácienst vizsgáltak, akik kifejezetten hajlamosak voltak a bélrákra. A tudósok elmondták: két éven keresztül szedett az alanyok egy csoportja napi két szem aszpirint, aminek köszönhetően 63 százalékkal csökkent esetükben a daganatos elváltozás kialakulásának gyakorisága a kontroll csoporthoz képest.
Sir John Burn professzor, a vizsgálatokat vezénylő tudós elmondta: az eredmények meggyőzőek, és úgy tűnik, hogy a hatóanyag tényelegesen képes blokkolni a bélrákra hajlamos betegek szervezetében azokat a folyamatokat, amelyek hatására idővel mindegyiküknél nagy eséllyel kialakulna az elváltozás.
Más szakértők hozzátették: több olyan tanulmány is készült már, amelyek az aszpirin rák elleni hatékonyságát támasztják alá, így egyre nagyobb esélyt látnak arra, hogy a jövő rákgyógyszereiben ez a hatóanyag is jelentős mennyiségben szerepel majd.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

