Hírek
2014. Augusztus 20. 09:14, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Augusztus 20. - A zászlófelvonással megkezdődtek az ünnepi rendezvények
A Himnusz hangjaira, katonai tiszteletadás mellett, szakadó esőben felvonták Magyarország nemzeti lobogóját a Parlament előtti Kossuth Lajos téren szerda reggel, az augusztus 20-i állami ünnepen.
A központi ünnepi rendezvények nyitóeseményén részt vesz Áder János köztársasági elnök, Kövér László, az Országgyűlés elnöke, a kormány több tagja, köztük Hende Csaba honvédelmi miniszter, aki beszédet mondott, valamint közéleti személyiségek, a diplomáciai testület tagjai és katonai attasék.
A lobogó felvonása után honvédtisztjelöltek teszik le katonai esküjüket. Az érdeklődőket katonai bemutatókkal és zenével várják a Kossuth térre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

