Hírek
2017. Június 02. 13:25, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Autó és motorkerékpár ütközött Újdombóváron
Nem adott elsőbbséget a motoros, súlyosan megsérült.
Dombóváron 2017. június 1-én 8 óra 44 perckor egy segédmotoros kerékpárral közlekedő férfi úgy hajtott a Kórház utca és a Fő utca kereszteződésébe, hogy a kihelyezett „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla ellenére nem adott elsőbbséget a védett útvonalon közlekedő személygépkocsinak, ezért összeütköztek. A baleset következtében a motoros súlyosan megsérült, a mentőszolgálat munkatársai kórházba vitték. Mindkét járműben anyagi kár keletkezett. A baleset körülményeit a Dombóvári Rendőrkapitányság vizsgálja.

A nyári időszakban egyre több motoros közlekedik az utakon, így a motoros balesetek kockázata is nagyobb. A motorkerékpárosok a közlekedés résztvevőinek egyik legvédtelenebb csoportjába tartoznak, különösen igaz rájuk, hogy minden apró, meggondolatlan mozdulat vagy figyelmetlenség tragédiához vezethet. Mivel nincs karosszériájuk, különös jelentőséget kap a speciális öltözet és a bukósisak helyes megválasztása. A baleseti adatok szerint harmadával kevesebb ember sérülne meg és veszítené életét az utakon, ha mindenki betartaná az előírt sebességhatárokat, mely a motorkerékpárosokra kiemelten igaz.
Sokszor okoz tragédiát a kellő körültekintés nélküli előzés, különösen akkor, amikor a motoros nem győződik meg arról, hogy az előtte haladó és előzni kívánt autók valamelyike balra szándékozik bekanyarodni. A jobbról előzéssel szintén nem „számolnak” a közlekedők!
Arra is figyelni kell, hogy előzés közben nem hajt-e ki valaki a környező utcákból! A kanyarodó és az elsőbbségadásra kötelezettek ugyanis gyakran nem „számolnak” a még távol haladó motoros nagy, meg nem engedett sebességével, így bekanyarodnak, vagy kihajtanak elé. A motorosra különösen igaz: akkor van elsőbbségük, ha megadják nekik!
Figyelni kell arra is, hogy ha a kanyarban helytelenül választják meg a sebességet, könnyen a másik sávban találhatják magukat. Vigyázni kell az útburkolati hibákra és a szennyeződésekre is, mindezek gyakran vezetnek a motorosok súlyos baleseteihez, melyek kellő óvatossággal megelőzhetőek. A követési távolság betartásával szintén sok baleset kerülhető el.
Arra kérjük a motorosokat, hogy tartsák be a közlekedési szabályokat, mert ez elengedhetetlen feltétele annak, hogy megelőzzék a baleseteket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 08:17, kedd | Helyi
Gyászhír
Mély megrendüléssel és fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Szente Norbert életének 38. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.
2025. Október 27. 15:16, hétfő | Helyi
Jótékonysági batyus bált szervez a Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon
A zenéről és a jó hangulatról a The Connector zenekar gondoskodik.
2025. Október 27. 10:22, hétfő | Helyi
Elnöki dicséretben részesült Horváth János dombóvári polgárőr
A kábítószer-kereskedelem felszámolása érdekében végzett kiemelkedő közterületi szolgálatért részesült az elismerésben.
2025. Október 25. 09:00, szombat | Helyi
Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál
Október 20-án Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál. A búcsúi szentmisét dr. Kormon József ny. pécsi plébános, tanár és Szász Gyula plébános celebrálták.

