Hírek
2014. Január 15. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Az Állami Számvevőszék közleménye a politikai hirdetések közzétételéről
A 2014. évi országgyűlési választást megelőző kampányidőszakban a választási eljárásról szóló törvény szerint politikai hirdetést csak az a sajtótermék tehet közzé, amely előzőleg hirdetési árjegyzékét az Állami Számvevőszék részére megküldte. Az árjegyzékek megküldésére vonatkozó részletes követelményekkel kapcsolatban az Állami Számvevőszék az alábbi közleményt teszi.
A politikai hirdetések választási kampányidőszak alatti közzétételéről a választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény 148. §-a rendelkezik. Ez alapján, a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvény szerint sajtóterméknek minősülő, hatósági nyilvántartásban szereplő orgánumok a választás kitűzését követő 5 munkanapon belül juttatják el hirdetési szolgáltatásaik árjegyzékét az Állami Számvevőszék részére, amelyet az nyilvántartásba vesz és honlapján közzétesz.
Az érintett sajtóorgánumok a 2014. évi országgyűlési választás kitűzését követő 5 munkanapon belül elektronikus és postai úton, vagy személyesen juttathatják el árjegyzékeiket az Állami Számvevőszékhez. Elektronikus úton a valasztas2014@asz.hu címre, postai úton pedig a 1364 Budapest 4. Pf. 54. címre küldhetik meg, vagy személyesen a 1052 Budapest Apáczai Csere János utca 10. címen adhatják le azokat.
Az Állami Számvevőszék az árjegyzékeket sajtótermékek szerinti bontásban a www.asz.hu oldalon teszi közzé, a lista a választás kiírását követően a „Választás 2014” menüpont alatt lesz megtekinthető. A szavazás napját követő 15 napon belül a sajtóorgánumoknak a fent leírt kézbesítési eljárás szerint azt is tudatniuk kell, hogy milyen politikai hirdetéseket közöltek a kampányidőszakban. A részletes listát szintén közzé fogjuk tenni a honlapunkon, így egyértelműen kiderül majd, hogy az egyes jelöltek és jelölőszervezetek politikai hirdetéseit kinek a megrendelésére, milyen ellenérték fejében, mely időpontban, milyen terjedelemben jelentették meg az egyes sajtótermékek.
Felhívjuk a figyelmet, hogy az Állami Számvevőszék a sajtótermékek által megküldött árjegyzékeket ellenőrzés és változtatás nélkül teszi majd közzé, így azok tartalmáért felelősséget nem vállal.
A témáról, illetve a 2014. évi választások ellenőrzésére való felkészülésről bővebben is olvashat:
www.aszhirportal.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.

