Hírek
2016. Szeptember 13. 07:32, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Az amerikai-orosz megállapodás talán az utolsó esély Szíria megmentésére
A hétfőn este életbe lépett szíriai tűzszünet, amelyet az amerikai és az orosz diplomácia közösen hozott tető alá, az utolsó esély lehet Szíria megmentésére
- fejtette ki véleményét újságíróknak John Kerry amerikai külügyminiszter Washingtonban. Kerry hangsúlyozta, hogy a politikai megoldás "az egyetlen reális és lehetséges" megoldás a szíriai konfliktusra, de hozzátette, hogy a tűzszünet életbe lépése óta még csak pár óra telt el, ezért korai volna bármiféle következtetést levonni. A külügyminiszter mindenesetre leszögezte, hogy az első információk az erőszak jelentős csökkenéséről szólnak.
Megismételte korábbi álláspontját, miszerint a lázadóknak fel kell hagyniuk azzal, hogy az al-Kaida terrorszervezethez köthető csoportokkal keveredjenek, a szíriai kormánynak pedig lehetővé kell tennie, hogy a segélyszállítmányok eljussanak az ostromlott térségekbe.
Az amerikai külügyminiszter szerint a szíriai kormány várhatóan tovább folytatja az ellenzék által uralt térségekben az al-Kaidához köthető lázadók állásainak bombázását, egészen addig, amíg a szélsőségesek elleni új amerikai-orosz partnerség működni nem kezd. Ez - Kerry szerint - a fegyvernyugvás utáni hétre várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.

