Hírek
2013. Július 30. 08:23, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP közbeszerzési vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi

Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását követeli a közbeszerzések odaítélésének és a megítélt közpénzek felhasználása szabályszerűségének kivizsgálása érdekében - közölte a párt kedden az MTI-vel.
A Józsa István frakcióvezető-helyettes által jegyzett közlemény szerint meg kell vizsgálni, hogy az új szabályok hogyan működnek a gyakorlatban, érvényesülnek-e a garanciák, biztonságban érezhetik-e magukat a közbeszerzések nyerteseinek alávállalkozói és beszállítói.
Az MSZP azokra a kérdésekre is választ vár, hogy érvényesül-e a pályázók esélyegyenlősége, vannak-e kirívóan sok pályázatot elnyerő cégek, hogyan történik a nyertesek kiválasztása, biztosított-e a közpénzek szabályszerű és átlátható felhasználása.
Azért követelik a parlamenti vizsgálóbizottság haladéktalan felállítását, hogy kiderüljön, mire mennek el a közpénzek, és végső soron kinek a javát szolgálják - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.