Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2011. November 16. 23:24, szerda | Helyi
Forrás: Dombóvári Rendőrkapitányság

Baleset történt, amikor megégett a csibráki fiú

Baleset történt, amikor megégett a csibráki fiú

Baleset volt annak a tízéves csibráki kisfiúnak az esete, aki szeptemberben szenvedett életveszélyes égési sérüléseket - ezt állapította meg a hatósági eljárás. Játék közben véletlenül gyújtotta meg a nála lévő benzint.

A vizsgálat szerint a gyermek a házuk használaton kívüli helyiségéből vett magához benzint egy befőttes üvegben, melyet játék közben meggyújtott. A benzingőz belobbant, a benzin a gyermek kezére és ruházatára folyt, majd begyulladt. Az öngyilkossági szándék és az idegenkezűség is kizárható. A vizsgálat megállapította, hogy a baleset miatt büntetőjogi felelősség senkit nem terhel.

Mivel állapota miatt a fiút meghallgatni nem lehetett, a rendőrség széles körű adatgyűjtésbe kezdett a cselekmény okának és indítékának, valamint a baleset pontos körülményeinek tisztázása érdekében.

A meghallgatott tanúk vallomása, a tűzvizsgáló jelentése, valamint a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció alapján tisztázódtak az eset körülményei. Nem merült fel olyan adat vagy információ, hogy a cselekményt a gyermek szándékosan, akár öngyilkossági szándékkal követte volna el, továbbá az idegenkezűség lehetőségét is kizárták. A vizsgálat eredményeként egyértelműen és teljes bizonyossággal megállapítható, hogy a kisfiú baleset áldozata lett, súlyos, életveszélyes sérüléseit véletlenül okozta saját magának - közölte a rendőrség.

A baleset napján, a délelőtti órákban az iskolákban történt konfliktus alapján a Dombóvári Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított és folytatott le a csibráki fiú osztálytársa ellen garázdaság vétség megalapozott gyanúja miatt. Az eljárást azonban az osztálytárs büntethetőségét kizáró gyermekkorára tekintettel október 12-én megszüntették. Ugyanakkor értesítették a dombóvári jegyzőt, hogy szükség esetén tegyen védő-óvó intézkedéseket.

Sem a büntető, sem a közigazgatási hatósági eljárás során nem merült fel olyan információ mely alapján a két cselekmény között bármilyen ok-okozati összefüggés lett volna.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 19:00, vasárnap | Helyi

Két napig élő rockzene a dombóvári Rockmajálison

Idén is várják a rockzene szerelmeseit Dombóvár-Gunarason!

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Május 5-én újból Makita roadshow lesz Dombóváron

Nyereményjátékkal, műszaki tanácsadással, kedvezményekkel várják a vásárlókat és érdeklődőket május 5-én, a Makita nyílt napon a dombóvári Lets Doit Bálint Barkácsáruházban!

2026. Április 29. 12:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon: