Hírek
2022. Augusztus 17. 10:06, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Baltával, késsel támadt egy férfi Tatabányán

Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette és más bűncselekmények miatt elrendelte a Tatabányai Járásbíróság annak a férfinak a letartóztatását, aki baltával és tapétavágó késsel hadonászott.
Az ügyészség indítványa szerint megalapozott a gyanú arra, hogy férfi augusztus 13-án a tatabányai dohányboltnál ittas állapotban egy négy tagú társasággal kötekedett. Eközben az elkövető egy nőt megütött, aki emiatt a földre esett. Majd azzal fenyegette meg, hogy hozza a baltát és levágja a fejét. Két férfi a nő segítségére kelt, őket az elkövető szintén fejük levágásával fenyegetett. Az elkövető ezután egy kocsiból kivett egy fejszét, és a társaság tagjai felé hadonászott, miközben azt üvöltötte, hogy „most meghaltok!” – közölte az ügyészség közleményében.
Rövid idő elteltével a férfi ismét kiabálni kezdett, ezért többen köré álltak. Az elkövető egy tapétavágó késsel az egyik férfi nyaka irányába vágott, miközben azt kiabálta neki, hogy „most meghalsz”. A sértett férfi a nyaka elé tette kezét védekezésként, ezért a kés azon nyolc napon belül gyógyuló sebet ejtett. A cselekmény azonban alkalmas volt súlyosabb sérülés okozására.
A megalapozott gyanú szerint az elkövető július 27-én más sértettek sérelmére súlyos testi sértés bűntettének kísérletét és rongálás vétségét is elkövette, erőszakos többszörös visszaesőnek minősül.
Az indítvány tárgyában a Tatabányai Járásbíróság augusztus 15-én ülést tartott, azon az elkövetőt meghallgatta, azt követően meghozott végzésével a férfi letartóztatását egy hónapra elrendelte a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlés lehetőségének megakadályozása érdekében.
A végzést az ügyész tudomásul vette, az elkövető és védő fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.