Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2020. Április 09. 06:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Banki alkalmazott sikkasztott a bankjegykiadó automatákból Zalában

Banki alkalmazott sikkasztott a bankjegykiadó automatákból Zalában

Sikkasztás miatt emelt vádat a keszthelyi ügyészség egy nő ellen, aki bankalkalmazottként a munkaadója keszthelyi és zalaegerszegi fiókjának bankautomatáiból, azok feltöltése során több mint 3 millió forintot lopott el.

Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a 49 éves nő 2018 júliusa és 2019 októbere között ügyfélreferensként dolgozott egy bank keszthelyi, majd zalaegerszegi fiókjában. Mindkét helyen a feladatai közé tartozott, hogy a készpénzkiadó automaták bankjeggyel való feltöltése és ürítése után a pénzmozgást könyvelje a banki rendszerben.

Az asszony a keszthelyi bankfiókban az ATM kiürítése és feltöltése során több alkalommal is készpénzt vett ki, amit úgy könyvelt le, hogy az automatából kivett összeget kevesebbnek tüntette fel a banki rendszerben. Miután átkerült a pénzintézet zalaegerszegi fiókjába, ott fiktív könyvelésekkel azt a látszatot keltette, mintha feltöltötte volna az automatát, a pénztárában így többletként jelentkező összegeket azonban sorra kivette.

A nő a két bankfiókban összesen több mint hárommillió forintot tulajdonított el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon