Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2012. Május 10. 14:07, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Beiktatták az új államfőt

Beiktatták az új államfőt

Nem költséges, de azért a hagyományos műsorelemeket sem nélkülözi az új államfő csütörtöki beiktatási ünnepsége. Áder János lesz a rendszerváltás utáni ötödik köztársasági elnök.

A Sándor-palotában tartandó beiktatási ünnepségre meghívót kaptak a jelenlegi és volt közjogi méltóságok, továbbá valamennyi országgyűlési képviselő és miniszter. A vendégek között ott volt többek között a legfőbb ügyész, az Állami Számvevőszék, a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Tudományos Akadémia elnöke is.

Áder János május 2-i megválasztása utáni első beszédében azt mondta, hogy a törvény szellemét fogja mindenképpen képviselni, a megfelelő jogszabályokat aláírja, de amelyeket nem tart elég jónak, azokat visszaküldi majd az Országgyűlésnek. Az új elnök már beiktatása után törvénydömpingre számíthat, hiszen a jegybanktörvény módosítása mellett érkeznek majd az új adók is, őszre pedig elkészülhet az új Büntető Törvénykönyv.

OrientPress Hírügynökség
Kép: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.