Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2019. Május 17. 08:15, péntek | Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola

„Belvárosis” siker az országos padlórobot programozási versenyen

„Belvárosis” siker az országos padlórobot programozási versenyen

Az Egri Balassi Bálint Általános Iskola logikai versenyt hirdetett „Országos Méh-Ész Logikai Verseny” néven januárban.

Az 1-2. osztályos korcsoportban a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola 1. a osztályos tanulói indultak városunkból a megmérettetésen. A verseny 5 fordulóból állt. A feladatok a Bee-Bot elnevezésű padlórobothoz kapcsolódtak, így azok működésének ismerete szükséges volt az egyes feladványok helyes megoldásához. Ősszel a „Robotcsámborgás” program keretében, az iskolában pár napig ismerkedhettek már a gyerekek ezzel az izgalmas szerkezettel, így nagy érdeklődéssel indultak a versenyen.
Az 1-2. évfolyamos korcsoportban 591 kisgyerek versenyzett egymással. A Belvárosi Általános Iskola 1.a osztályos tanulói közül kilencen kaptak elismerő oklevelet kimagasló teljesítményükért, ők csak néhány ponttal maradtak le a „dobogós” helyezésekről. Rajtuk kívül még öt tanuló ért el az osztályból kiváló eredményt: megosztott III. helyezést ért el Kolozsvári Emese és Szigeti Dóra, II. helyezést ért el Vincellér Márton, megosztott I. helyezést ért el Kátai Anna Júlia és Schütz Kristóf.
A verseny lezárása után volt egy ráadás feladat is, ami inkább irodalmi jellegű volt. Egy mesebefejezést kellett írni az addigi feladatok kerettörténetéhez. A zsűri döntése alapján ezt Kátai Anna Júlia oldotta meg legügyesebben. Ezért az I. helyezése mellett még különdíjban is részesült.
Az 1.a osztályosok felkészítője Szabóné Tóth Gabriella volt.

Szabóné Tóth Gabriella

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.