Hírek
2015. Február 05. 14:46, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, fotó: videohive.net
Benzinnel akart begyújtani
A csodával határos módon senki nem sérült meg abban a balesetben, ami szerdán este történt Dombóváron.
Begyújtáshoz tilos a benzint, gázolajat vagy egyéb hőre belobbanó anyagot használni!
A csodával határos módon senki nem sérült meg abban a balesetben, ami szerdán este történt Dombóváron. Az ingatlan egyik lakója benzinnel akart begyújtani a beépített kandallóba. A benzines flakon begyulladt és a tulajdonosnak volt annyi lélekjelenléte, hogy a lángoló flakont a mosogatóba dobta és vízzel eloltotta. A helyszínre a dombóvári hivatásos tűzoltókat riasztották, akik átszellőztették az épületet. A baleset során senki nem sérült meg.
A benzinnel begyújtás klasszikus hiba, amiből évről évre rengeteg baleset származik. A szén-, fa-, vagy vegyes tüzelésű kályhánkat csak aprított fával, papírral, illetve a kereskedelemben kapható alágyújtóssal gyújtsuk be. Soha ne használjunk éghető folyadékot (pl. petróleum, gázolaj, benzin) a tűz élesztésére, mert súlyos robbanás és sérülés lehet a végeredmény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 08:44, csütörtök | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 04. 10:33, szerda | Helyi
A Csík Zenekar ad koncertet február 21-én Dombóváron
Jegyek vásárolhatók a www.ticat.hu oldalon vagy személyesen a Dombóvári Művelődési Házban
2026. Február 03. 22:00, kedd | Helyi
Állatgondozókat keresnek kiemelt bérezéssel
Kaposszekcső környékéről várják azokat az álláskeresőket, akik sertések vagy szarvasmarhák gondozását vállalják. Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket

