Hírek
2012. Május 06. 19:50, vasárnap |
Helyi
Forrás: Bodó Ákos
Bodó Imre a Népi Írók Baráti Társasága elnökségében
A Népi Írók Baráti Társasága budapesti székházában megtartotta éves közgyűlését, ahol a tagság a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület elnökét, Bodó Imrét is beválasztotta a tizenegy tagú elnökségbe.
Szili Károly elnökségi tag, levezetőelnök köszöntő szavai után dr. Dobszay Károly elnök tartott rövid beszámolót az elmúlt évek munkájáról. A sikerek között kiemelte az Új Tanú című folyóiratot, amely 600-800 példányban jelenik meg, évente két alkalommal. Elmondta, hogy a folyóiratot eljuttatják középiskolákba és könyvtárakba is.
Az elvégzett munka értékelése után tisztújításra került sor, amelyen dr. Dobszay Károlyt tiszteletbeli elnökké választották meg. A társaság új elnöke dr. Neszmélyi Károly lett. A jelen lévő tagság az Új Tanú folyóirat szerkesztésével továbbra is Szili Károly bízta meg, és a szerkesztőbizottság tagjain sem változtattak.
Képünkön: az Új Tanú című folyóirat egyik számának borítója
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.
2026. Január 16. 09:28, péntek | Helyi
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
2026 első műtárgyának Kittenberger Kálmánról készült fényképet választottak
2026. Január 14. 18:54, szerda | Helyi
Január végéig tehetnek javaslatot az idei dombóvári helyi elismerésekhez
A felterjesztések formanyomtatványai a Városházán (Szabadság utca 18.) igényelhetők, illetve letölthetők az önkormányzat honlapjáról – dombovar.hu – az Önkormányzati hírek között elérhető részletes felhívásból.
2026. Január 12. 08:19, hétfő | Helyi
Közgyűlés és horgászbál lesz január 17-én Dombóváron
A Dombóvári Horgász Egyesület január 17-én tartja közgyűlését, este pedig horgászbált is szerveznek a dombóvári művelődési házban

